Vet M The T Due - Kng Dasmash. By continuing to use this site you agree to the terms outlined in our, Kng Folklorike me prmbajtje te nrdyshme, si Kng Burrerie, Patriotike, Atdheu, Dashnie, Gurbeti, T Urta, etj, etj, 2004-2021 Zerion.net User contributions licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required, http://muzika.dashurija.com/browse.php?mode=albums&id=45#, Shqiperia Big Brother i madh, tragjedite e verteta dhe pseudo-dramat televizive. Shkarko.co ju lejon t dgjoni dhe shkarkoni muzik mp3 shqip 2022 falas Shkarko. Nj video e drguar nuk do t pranohet nga stafi i TeksteShqip nse: Muzik shqiptare me mijra tekste kngsh shqip dhe videoklipe nga t gjitha trevat shqiptare. Ka nnshkruar kontrat me kompanine e famshme "Universal Music" dhe tashm Noizy sht Dhurata Murturi e njohur per publikun si Dhurata Dora lindi ne Nurenberg te Gjermanise ku ka jetuar se bashku me familjen. Kenge per femije HAPA DOLLAPA me tekst ne shqip. Akorde.al - Akordet jane prone intelektuale e autoreve. msyja i nate e hajde me neje. Dhurata Dora ft. Noizy - Mi Amor. Ti eja , eja e dashur nisu e lodhur, e lagur nga shiu. vendi vend, jo nuk ka mem zane. Hej hej hej hej hej hej. Create a free website or blog at WordPress.com. Kush ta di moj ty folen. Vjersha te shkurtra te permbledhura ne nje video. Gabrielle6678. Por duke pasur parasysh qllimin q n nj vllim t vetm t mblidhet numr sa m i madh kngve, sht br nj prcaktim q n kt prmbledhje t botohen tekstet e 1.200 kngve t muziks popullore dhe argtuese shqipe. Shprndaje muzikn. By continuing to use this site you agree to the terms outlined in our, 2004-2021 Zerion.net User contributions licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required, Shqiperia Big Brother i madh, tragjedite e verteta dhe pseudo-dramat televizive. Dasme E Madhe Sonte Ka Fillu - Kng Dasmash. sa do doja nje qenush me tekst khoahoc mobi. BIOGRAFIA: Kng Pr Fmij sht nj prmbledhje kngsh shum e njohur dhe muzika ku identifikohet m shum sht ajo pr fmij/junior. -Po e kemi pare,,, del ndonjehere naten dhe futet prape brenda! Une te du Gjithashtu lajme showbiz, letrsi, chat, prkthime, votime, etj. Sa sht numri real i popullsis q jeton sot n Shqipri? Ky tekst sht krkuar 18 her gjat ksaj jave. Gjithmon ne kujtime, Ti eja , eja e dashur A G Mos me rri tu e ngujuar. Nuk ka rrug tjetr pr t rrzuar nj qeverisje prve vots. Ka Po Vjen Ni Za Tupani - Kng Dasmash. Video q kemi n TeksteShqip, sht zyrtare, ndrsa ajo e drguar, jo. Kenget me te reja shqip 2023 dhe hitet shqip te reja me muzik te fundit 2023 - hitet 2022 shqip me te reja ne youtube music nga arstistet e shquar ne kanalet. Dhe barinjt le t hedhin valle. Ty tadhuroj, Ti eja , eja e dashur e di se do te shoh (4x) Me nje mije ngjyra me te bukura vetem per ne. Dhurata Dora ft. Noizy - Mi Amor shkarko.co. Sa sht numri real i popullsis q jeton sot n Shqipri? ma i madh n'kt ven nuk ka le. Se ti mje N vitin 1995, ai fitoi mimin m t mir n "Fe N vitin 2001, Sabiani publikon albumin "Sabian" sht e kuptueshme q pjesa . msyja i nate o si mysafir. Listen on Spotify: Rruga Don Xhoni, Dhurata Dora Besame, Merri Tayna, Lule e Dashnise Butrint Imeri, Era Istrefi Idiot, Cigaren Butrint Imeri, Dafina Zeqiri Kida Ai me mu so, Kenget e reja shqip 2023, hitet muzik shqip 2022 14 Ajo Me Mbyti Hekuran Krasniqi Ft. Agim Gerguri & Fisniket; 15 Jena Mbreter Noizy 16 Kenge Moj Mira Konci 17 Qengji Vogel Kenge Per Femije 18 E Dehur Jam Nexhmije Pagarusha 19 Shoki Jem Dola Dhe Une Shpresa Gojani 20 Epopeja E Uqk-s Leonora Jakupi 21 Thrret Prizreni Mori Shkoder Shkurte Fejza 22 T'i Kndojm Adem Jasharit Shkurte Fejza 23 . Kemi koh q po e krkojm tekstin e kngs "Kenge Patriotike" knduar nga Ilir Hyseni. Nj video e drguar nuk do t pranohet nga stafi i TeksteShqip nse: Une te dua Filma Vizatimor Shqip. (Knga e kongresit pr vitin 2022) Shih prtej sprovave dhe mbaji syt te premtimi i Perndis pr paqe t vrtet. I thote asaj qe ta priste aty sa te vinte ne pallatin mbreteror dhe do kthehej serish qe ta merrte me vete te Bukuren e Dheut.Dhe iken Princi per ne pallat aty ai shikon se ishte mbushur plot me njerez se kishte ardhur dita e dasmesKenga kishte nisur dhe daullet binin.E bukura e dheut qe kishte ngelur vetem, po priste e po priste, mirepo me kot, Princi nuk po vinte,,,dhe ajo vendosi te shkonte tek pallati mbreterorVishet si dervish dhe kapucin e ul deri tek syt qe mos e njihnin, kur afrohet atje e ndalojn ushtaret Ajo u thot atyre se e kishte ftuar Princi per dasmen e tij, dhe ushtaret e lenHyn ne pallat dhe ca ushtar e cuan ne nje dhome dhe po prisnin qe te vinte Princi ta shikonte qe ishte i ftuar i Princit me te vertet apo genjeuNderkohe vjen Princi dhe me nje here ai e njeh qe ishte e Bukura e Dheut, dhe i thote:Nga po na vjen o Baba Dervish?E Bukura e Dheut i thot-Rruges tende imzot!Princi: -Po fare pe andej Baba Dervish?E Bukura e Dheut: -Nje te bukur Sulltan!Princi: -Po fare thoshte Baba Dervish?E Bukura e Dheut: Trendafila manushaqe ne dyshek te zoterise tate, me dhe besen e me le dhe shega me sme nxe.Princi po qeshte dhe i i tha: -Ma thuaj edhe nje here te lutem!Pastaj Princi i tha orkestres te pushonte dhe e mori ne dhomen e tij te Bukuren e Dheut.Kur erdhi nusja qe ishte shume e shemtuar, i dhane asaj shume lek dhe nxorren me rrobat e Dervishit qe te ikteNdersa e Bukura e Dheut veshi fustanin e nuses dhe doli bashke me Princin.Te gjthe u habiten se si kishte ndryshuar aq shume nusja e Princit, ishte bere shume e bukur, se nusja qe perzun ishte e shemtuar, ndersa e Bukura e Dheut ishte shume e bukurDhe keshtu ata u martuan bashk dhe u trasheguan, miqesia,miqesi,ansambli miqesia grasmh,movie,martesa,shoqeria,emisioni,istigfar,islam,music,silva,mecca,besim,muslimanit,friendship,vision,msim,otilia,medine,oficial,fmija,friends,familje,official,saf,eni,real,imam,best,ezan,miku,zika,prishtin,emotionaly,mitrovic,aleks micka,kohavision,mufred.ligjerate,salih,haxhi,lapsi,hamit,sabah,xhami,bidah,ulqin,libri,muzik,bidat,greta,eli best show,lexim,moral,prekes,xhamin,shaykh,dituri,vizion,edukim,ikindi,drekes,salafi,pendim,zekati, miqesia,vertet,shoket e vertet,miqesi,vertete,e,shprehje per miqesine,dashuri e rreme,movie,eshte,miqesore,lajmet,official,miqte,qiellore,vrtet,kosova,ikamet,miqt,keshille dashurie,qendore,thenie per shoqerine,shoqerie,shoqeria,preshev,cinematic,qfar,aktualitet,pazevendesueshme,ajet,islam,cfare,prive,nates,vende,besim,pergjithmone,zekati,msim,cinema,ejna bar,shoqeri,,muhamed,sigurim,numeroj,tetov,histori, perralla per femije,prrall per femije,perralla per femije shqip,perralla shqip per femije,peralla shqip per femije,perralla shqiptare per femije,pralla per femije shqip,kukulla per femije shqip,tregime per femije shqip,perralla,perralla shqip,prralla pr fmij,prralla,peralla shqip,pralla,ninulla per beba,pralla shqip,albanian fairy tales,princi mirnjohs,the grateful prince story in albanian, perralla per femije me figura, perralla me tekst,perralla,perralla per femije,perralla shqip,perralla me princesha,kenge per femije me tekst,perralla shqip me tekst,perralla per te rritur,perralla humoristike,perralla shqiptare,perralla me lepurosh,perralla per femije shqip,perralla hirushja,perralle me titra,prralla,ne tropik me tekst,perralla te shkurta me princesha,perralla e pafajesise me titra shqip, dragoi i fundit,perbindeshi i frikshem i liqenit ne shqiperi,dragoi,liqeni,sferat e dragoit,legjenda e dragoit,dragua,ishulli i thesarit,plazhi me i vogel ne bote,film i animuar me princesha,peshku i arte,shqip,peralla shqip,albania,lajme,ora news,perralla,shqiptare,rajoni,enca,dublime ne shqip,noizy,illuminati,pralla shqip,a e dini,vajza dhe qeni,policia,showbiz,maldive,ciljeta,kronike,opinion, si doli dhelpra nga pusi,lulja dhe bleta,lulja,bleta,lulja dhe bleta kenge per femije,bleta dhe lulja,blete dhe lulja,dhe,lulja & flutura,bleta lulet i ka xhane,perralla dhe femijet,lulet,bletatv, bleta ,bleta punetore,bletet,juljan,femije,ish njehere lulja plot ere e celur ne pranver,lutje,muzik edukuese per cerdhe dhe kopesht,lule,albania,kenge per femije,kenge,muzike dhe kenge shqip per femije,pema e bredhit,kafshet perralla per femije shqip te shkurta flutura,fluturim,flutura ne kabinen time,flutura acka,flutura decision sciences and analytics,flutura gashi,flutura fushes,lulja & flutura,flutura zeneli,anisa jemi flutura,flutura gashi tanushi,marsela flutura fushes,flutura dhe trendafili,altin myftari flutura fushes,arkivashqip jemi flutura aurora, kenge per femije,femije,femije do,sa femije do keni ?,mesime per femije,prrall per femije,makina per femije,peralla per femije,perralla per femije,kenge per femije shqip,pralla per femije shqip,kenge per femije me tekst,kukulla per femije shqip,peralla shqip per femije,tregime per femije shqip, miqesia e vertet, vajza dhe macja, sportet e dimrit, kesulkuqja dhe gjyshja shqip, Click to share on Twitter (Opens in new window), Click to share on Facebook (Opens in new window), 50 prrall t shkurtra pr fmij me moral. Ti eja, nandrat e mia Ma te bukura, Ti eja , eja e dashur Oj Zogo - Kng Dasmash. kur t'bjen mend kush mi ka dhan. 40 MINUTA KENGE PER FEMIJE !PA REKLAMA! 2:32. Bm G Hekuran Krasniqi - A e din 817 Shkarkimes. Hiqni maskat, sa ma shpejt, ju duhet. 4. Video nuk i prket kngs "Kenge Patriotike". Biografia. Please help us to share our service with your friends. N vitin 2002, Sabiani publikon albumin "Sabian 2" ADELINA ISMAJLI -FEAT- TINGULLI 3 - ME KOSOVE LUHET KOMORE. bubrrec me tekst Chords Chordify. Kenge Per Femije Qingji I Vogel Mp3 Download Free MP3. 2. Gjurmet - Kacurrelja me tekst per kendim Karaoke shqip me tekstNse ju plqejn kngt, ju lutemi klikoni SUBSCRIBE.Ju falmnderit N em' nj e uj e o me dor en t ende Ti moj vajza moj p ermetare Ti moj vajza moj p ermetare Oooo Aman aman aman e O p er belin-e P er koken t ende Aman amane Kujt ia b eje moj ato naze Ja b ej djalit o me capraze Ja b ej djalit o me capraze Oooo Aman aman aman e O p er belin-e P er koken tende Aman amane Shihemi me goj e nuk asim Filma Vizatimor Shqip. Please fill this form, we will try to respond as soon as possible. 3:37. 1200 kenge te vjetra qytetare Jan 27, '09 7:28 AM by Korab for everyone Category: Music Genre: Pop Artist: Xhevdet Bytyqi 1 Xhevdet Bytyi PRMBLEDHJE 1200 TEKSTE KNGSH SHQIPE T MUZIKS POPULLORE DHE ARGTUESE Gjakov, gusht 2006 2 BOTIMI I PRMBLEDHJES SHT MUNDSUAR NGA MINISTRIA E KULTURS, RINIS DHE SPORTEVE T KOSOVS Autor i Prmbledhjes : Xhevdet BYTYI Redaktor . 5. Music video . E t'i them se gjaku i tij sht vet' liria q ka . (Grupi i Tepelenes) Koka n Stamboll more, e trupi n Janin, e t shtrin Ali Pasha more, e o Pasha t shtrin. Shkarko.co ju lejon t dgjoni dhe shkarkoni muzik mp3 shqip 2022 falas Shkarko. e ti tjetrit thuj hup hup, e ti qele f'tyrn. We need your help to maintenance this website. Me krah te thyer.perpelitesh nbalt sa larg nga yjet.. Por une edi kio eshte hia e iote kur sie ketuh eshte enderrr e keqee, Ti je nje engjull me krah te thyer, perpelitesh nbalt sa larg nga yjet, Ke qen e mir me emir se kio bot ..ke fluturuar je rrezuar sa posht, Por une di kio eshte hija e iote kur sie ketuh eshte enderr e keeqe, tash ie aio qe askush ste njeh ne shpirt ne zemer per mua dote mbetesh, Gm nje pjes te jetes asaj ja kam dhuru Am, Part 1 ( 2 x )La-Ne t dy u dashuruamDo+At dit kur u pamRe-Edhe dham fjaln e nderitMi-.Mi+Q t lidhim jetn bashk, Ref:La-Vajz e bukur lozonjareDo+Ti ma more zemrn fareRe-Menjher kur un t pashMi-Mi+N dashuri me ty un rash( 2 x )dueto, Part 2 ( 2 x )La-Gjumi natn nuk m zDo+Dua t t kem pranRe-Se pr ty e dashurMi-Mi+Kam rn n sevda, Teksti: Florian Kavaja Muzika: Florian Kavaja, Eja e Dashur Princi i pyet ata se, a e kishin pare ndonje here te Bukuren e Dheut fshataret i thone Princit. Nuk ka rrug tjetr pr t rrzuar nj qeverisje prve vots. Tekset e cdo Muzike ne Treg :) Cdo Preferenc Juaja Do te Publikohet me Emrin Tuaj ! https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/Artist: http://www.twinmusicom.org/*Na ndiqni ne facebook : https://www.facebook.com/Perralla-Tre*Na ndiqni ne instagram : https://www.instagram.com/_perralla/*Nese ju pelqejne perrallat tona beni subscribe ketu : https://www.youtube.com/channel/UCBbBPer me teper video beni like dhe subscribeKopeshti magjik i zanave : https://youtu.be/eJs7HBECoRgVjersha per Halloween : https://www.youtube.com/watch?v=cM-vtQJBfIoDy shoket dhe ariu : https://youtu.be/WsrExugGOqwPeshku i Arte : https://youtu.be/tAymHXdtISQ5 vjersha per 1 Qershorin : https://youtu.be/eXpvv3THCecZana e debores : https://youtu.be/Cc61d84sCFQHirushja : https://youtu.be/ZxdfuXsfoB8Aladini : https://youtu.be/Nvz7Eb3d38oUini Puh Shqip : https://youtu.be/58ZbASrGMDYBorebardha dhe 7 xhuxhat : https://youtu.be/OCG0cnTEeisFabulat me te bukura : https://youtu.be/OVnBdUCFa3cMacoku me cizme : https://www.youtube.com/watch?v=cAsTiRosaku i shemtuar : https://youtu.be/hX2El3xgF5UKacurrelearta : https://youtu.be/8TOjOUUrTtsPertaci ,vjersh : https://youtu.be/IMCXhtmRGA0 Shoqruar keni dhe tekstin. Knge t huaja t prkthyera n shqip ose kng shqiptare t prkthyera n gjuh t tjera. Kenge Per Femije Me Nota Muzikore pdfsdocuments2 com. N Maj 2004, Sabiani merr pjes n Top Fest Ajo eshte nje interpretuese shume e mire e muzikes live. 3. Please copy and paste this embed script to where you want to embed. Vjersha te shkurtra te permbledhura ne nje video. My Playlists. Klan Eja . Ish-Miss Durrsi, Ermiona Lekbello, banore n Big Brother VIP, e ka ndrtuar jetn e saj mes Italise dhe USA-ve, prandaj me t drejt shum prej jus Luiz Ejlli n mes te vitit 1991 dhe 2002 ai mori pjes n "Prenk Jakova" shkolln e mesme n Shkodr. nisu . Bm A A Stafi i TeksteShqip shton do dit video t reja, por sht e mirpritur ndihma e kujtdo q arrin t gjej nj videoklip q mungon, apo nj version m t mir sesa klipi q mund t jet aktualisht n TeksteShqip. Ballina; Krko; Informata; Na kontaktoni; Hyni; Shkarko kngn. n'der te oborrit nisja e thirre. Am G F G. E di se do tvish. N TeksteShqip jan rreth 100.000 kng me videoklip dhe afrsisht 40.000 kng t tjera q nuk kan nj videoklip n Youtube. Ti eja nandrat e mia Kenget me te reja shqip 2023 dhe hitet shqip te reja me muzik te fundit 2023 - hitet 2022 shqip me te reja ne youtube music nga arstistet e shquar ne kanalet e tyre tani me te preferuar nga shume adhurues. O Kush Po Vjen - Kng Dasmash. Paqe prgjithmon! 3. Zakonisht kto kng fillojn me fjalt: "nani-nani djalin ose vajzn" ose "nina-nana" N disa kng djepi, sidomos n ato t jugut, gjejm dhe fjal te pashpjegueshme ose emra njerzish t cilt dallohen pr ndonj karakteristik t veant pr kt ose at gj. me kerkon ne vetmi ne netet pa fund. Pr verifikimin nga stafi mund t duhen pak minuta deri n disa or, por garantojme q gjithsesi verifikimi do t kryhet brenda 24 orsh. G BIOGRAFIA: Kenge Popullore sht nj prmbledhje kngsh shum e njohur dhe muzika ku identifikohet m shum sht ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore qytetare. Capo tast perdja e 2 (2-nd fret ne anglisht), Intro instrumental eshte vetem Dm ne fillim te kenges, Dm, Am, Em, C, G para refreni 1 + para refreni 2 (prechorus), Te dy mire e dime, kthim mbrapa jo nuk ka, Hm D F#m, Am C G Am, Am C G Am, dhe kmb e dor e patn sfundi her pikpjekjen, Am Dm F G Am, me nj kmb t haproj udhs ii t gjat, Am C G Am, F G Am, Am G F, F G F G Am, skan pse i duhen, skan pse i duhen gjymtyrt e mia, Njra dor m ngeli pendn q ta shtrngoj, e tiu thurr lavdi dshmorve- trima q ran, Am Dm F G Am, pr engjujt arbror o prEngjujt arbror e shpirtin vigan, Falma nj buzqeshje nese ta vrava vdekjen, Am Dm F G Am, mos t isha un Heeej mos isha un do t ishe ti, Me nje mije ngjyra me te bukura vetem per ne. 1. Video e drguar sht fshir ndrkoh nga YouTube ose sht e padisponueshme. Video q kemi n TeksteShqip, sht zyrtare, ndrsa ajo e drguar, jo. Vjershat per Vitin e Ri me tekst ju ndihmojne qe te pergatisni femijet per festat e fundvitit. 366 Shkarkimes. Muzik shqip - ju ofron shum kng. Bm G se ti je qashtu, se e gjen mnyrn. MOJ BUBRREC - kenge per femije shqip. Kng moj ti mere dhen. Video sht e kngs "Kenge Patriotike", por nuk kndohet nga Ilir Hyseni. Himni i knduar nga femij e t rinj t qytetit t Tirans n prgatitje pr ceremonin e ngritjes s flamurit, m 28 Nntor 2018. Dhe Princi vendosi te qendroj aty ate nate dhe te priste te shikonte te Bukuren e Dheut kur te dilte. Ali Pashai. Vajta Kalova Gjith Kalabrine - Mira Konci, Mozaik Tingujsh, Mozaik Ngjyrash - Mira Konci. Bm Dhe nuk ka askush qe me ndal. Kinderlieder auf Albanisch 40 Minuten:https://www.youtube.com/playlistlist=PL8HgV16ee4vepId1zzE7sWHbKhAee0gtH&disabl. Nisur nga milanistiRubrika Tekste Kngsh, This site uses Cookies to dispense or record information with regards to your visit. Une te du Ballina; . Kinderlieder auf Albanisch 40 Minuten:https://www.youtube.com/playlistlist=PL8HgV16ee4vepId1zzE7sWHbKhAee0gtH&disabl. Ju faleminderit pr shikimin! Qingji vogel Kenge per femije me tekst ne shqip. Do ja u dinim shum pr faleminderit n rast se mundeni t na ndihmoni ne dhe t gjith ata q jan n krkim t ktij teksti. Video e drguar sht fshir ndrkoh nga YouTube ose sht e padisponueshme. Shroj shpirtrat e helmuar. tungnese ka mundesi ta postoni tekstin "Shpat Kasapi - sa e bukur je" , ju falemenderoj. ju lutem mund te ma gjeni tekstin e kenges te Albert Lulja, A e ka dikush textin e nej kenge te albumit te, This site uses Cookies to dispense or record information with regards to your visit. Music video : Canon and Variation by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 license. 40 MINUTA KENGE PER FEMIJE !PA REKLAMA! Mora qarkun me i thur' kang. Se ti mje Video sht e kngs "Kenge Moj", por nuk kndohet nga Mira Konci. Mos e keput! i thone fshataret,,, se aty ndodhet e Bukura e Dheut. Muzika popullore shqiptare perben nje nder pasurite me te cmuar te vendit.Ne pershkrimet e studjuesve te huaj te ardhur nga Shqiperia gjate . Ilir Hyseni - Kenge Patriotike Lyrics. 4. me tentu mu transformu, ti ke hup gjithka. Edhe qingjat te le t blegrojn. 27,724 talking about this. Ardit Gjebrea - Kur te jesh merzitur shume. Ma tbukura, A G shtrigat e nates, djalli i zi. ata e kan nja zanat te mir. Kinderlieder auf Albanisch 40 Minuten:https://www.youtube.com/playlistlist=PL8HgV16ee4vepId1zzE7sWHbKhAee0gtH\u0026disable_polymer=trueKnga pr fmij \"Zilja Tringllon\" / \"Tring Zilja\" sjell zbavitje dhe argtim pr ju dhe t vegjlit tuaj.Doni t vazhdoni argtimin me kng t tjera me animacion? Kng t tjera me animacion: http://www.youtube.com/playlist?list=Doni t prcjellni kngt fjal pr fjal dhe t kndoni s bashku dhe ju? Kng me tekst: https://www.youtube.com/playlist?listTEKSTI:Tik-tak, tik-takN kraharorin timTik-tak, tik-takZemra gjith gzimMe orn do t'vrapojmTring zilja, tring ziljaZilja tringllonZilja tring - zilja tringllonNse e plqyet kt video, ju lutem shtypni LIKE, shprndajeni videon dhe mos harroni t jepni komentin tuaj pr videon! Ai e kupton qe e kish zene gjumi dhe vendosi te qendronte prap qe ta shikonte naten e dyte,,, por prap na ndodhi e njejta gje si me naten e pare.Naten e trete Princi ndenji me kujdes, dhe kur e Bukura e Dheut u afrua ta puthe e te haj llokume prap, Princi e kapi.. me nje here shega u mbyll dhe e Bukura e Dheut nuk futej dot me brenda.Princi u mahnit nga bukuria e saj!. 40 MINUTA KENGE PER FEMIJE !PA REKLAMA! Ky tekst sht krkuar 22 her gjat ksaj jave. qe me thone se ti do te jesh ketu. Biografia. Nje dite prej ditesh, Princi, djali i mbretit do martohejmirepo pak dite para se te martohej ai i thote te atit se do dali per gjahNdersa i ati i thot, -Tani eshte dasma nuk mund te ikeshPrinci i thot, Do vete e do kthehem ne kohe dhe niset per gjah PrinciKur duke ecur sheh nje shege ku njera nga kokrrat ishte me e kuqe dhe shkelqente shume,,, ai afrohet tek fshataret dhe i pyet ata,Si eshte e mundur qe shkelqen me shume nga e tjerat kjo sheg?Mos e keput! i thone fshataret,,, se aty ndodhet e Bukura e Dheut.Princi i pyet ata se, a e kishin pare ndonje here te Bukuren e Dheut fshataret i thone Princit-Po e kemi pare,,, del ndonjehere naten dhe futet prape brenda!Dhe Princi vendosi te qendroj aty ate nate dhe te priste te shikonte te Bukuren e Dheut kur te dilteFshataret i japin nje krevat per tu shtrir dhe e rrethojne Princin me lule dhe me llokume, nga koka e deri tek kembetMe pas ai u shtri dhe ben sikur fle.Naten vone e Bukura e dheut i thote te emes-Neno do dal pak shetitje!Ndersa e ema e kundershton!. Me i thur' kang' bash legjendarit, t'i kndoj. [Verse 2] E t'i them. 5. Ato n prgjithsi jan kng t shkurtra, me te cilat nna v n gjum fmijn. mos te zafte ty djal vendi vende. Muzik shqip - ju ofron shum kng. Jo se po te preku njeriu nuk futesh me dot brenda ne shegE bukura nuk e degjoj te emen dhe doli perjashta,Hapet shega del e Bukura e Dheut, kur aty prane shikon Princin qe e kishte zen gjumi, ajo e puth ne balle Princin, ha ca nga llokumet dhe futet brenda prap.Te nesermen ne mengjes, kur zgjohet Princi, e pyesin fhstaret-A e pe te Bukuren e Dheut o Princ? chemmeen character analysis,